Atopinis dermatitas

ODOS LIGOS

Atopinis dermatitas, psoriazė, votys ar kita odos liga yra lyg ledkalnio viršūnė. Tam tikri procesai vyksta organizmo viduje, o išorėje odos bėrimais pasirodo tik tų procesų išdavos. Rezultatas (odos liga) atsiranda priklausomai nuo to, kas vyksta organizmo viduje. Spuogų, bėrimų, vočių atsiradimo priežastis dažniausiai būna susijusi su išsibalansavusia žarnyno veikla, kai žarnyne vyksta puvimo procesai ir limfinė sistema susidarančius teršalus išmeta per odą. Pati atopinio dermatito sąvoka yra labai plati ir neapibrėžta, tad ir priežastys gali būti plačios. Atopinio dermatito atveju reikia nustatyti, iš kurios organizmo vietos susidaro teršalai. Viena iš priežasčių gali būti šlapimtakiai, kurie neišvalo druskų ir jos patenka į kraujotaką. Priežastys gali būti ir žarnyne. Šalia visko prisijungia imuninė sistema, kuri vidinius teršalus gali tapatinti su mikrobais ar virusais. Tuomet vyksta autoimuninis uždegimas.

Atopinio dermatito atveju pažeistos odos lastelės greitai miršta ir ant jų nusėda mikrobai iš išorės. Tuomet jau reikia naikinti mikrobus nuo odos pavirčiaus. Atopinio dermatito atveju reikalingas meistriškumas nustatant, kokia yra tikroji susirgimo priežastis, kokia stadija, sudėlioti prioritetus, nuo ko pradėti gydymo procesą.

Klinikoje turėjome atvejį, kai kreipėsi mama su 7 metų vaiku. Vaikas buvo visas raudonas, ypatingai išberti buvo odos linkiai – kirkšnys, rankos, žaizdotos alkūnės. Vaikui niežėjo visą kūną. Mama jau turėjo informacijos, kad sūnaus susirgimą gali įtakoti maistas ir kreipėsi dėl maisto netoleravimo testo. Atliktas testas parodė, kad yra aukštas pieno produktų ypač pačio pieno ir varškės netoleravimas, netiko miltiniai produktai, ypač kviečiai. Išsikalbėjus su mama, paaiškėjo, jog šių produktų vaikas ištikrųjų vartojo nemažai. Pakoregavus mitybą, oda jau pradėjo tvarkytis. Susirgimo stadija buvo tokia, kad jau reikėjo osteopatijos pagalba sureguliuoti imuninę sistemą, kuri buvo labai sudirginta. Papildomai dar mama spaudė tam tikrus taškus pilve, kad suaktyvinti kraujotaką. Po kelių osteopatijos seansų, prisilaikant rekomendacijų dėl mitybos ir mamai bendradarbiaujant su pilvo masažiukais, po maždaug trijų mėnesių vaikas buvo sveikas ir galėjo gyventi normalų vaikišką pilnavertį gyvenimą.

Deja, suaugusiems su tais pačiais susirgimais susidoroti yra sudėtingiau nei vaikams. Suaugusių organizmo užterštumo lygis yra aukštesnis, gyvybinių jėgų mažiau ir reikia daugiau pastangų ir procedūrų visiškai pasveikti.

Kartą į kliniką kreipėsi jauna moteris, kuri turėjo daugybę vočių. Votys buvo atsiradusios ant viso kūno, net ir ant veido. Tai buvo sunkių gimdymų pasekmė. Gimdymo takuose buvo daugybė randų, dėl kurių sutriko dubens kraujotaka, užsiteršė šlapimtakiai, sutriko žarnynas. Dubuo buvo lyg mazgas, kuris neleido organizmui normaliai valytis. Tad valymosi procesas vyko per votis odoje. Moteris atrodė tikrai nepatraukliai.

Šiuo atveju reikėjo žarnyno valymo, dėlių, osteopatijos pagalbos. Moteris pati negalėjo patikėti, kaip greitai jai išnyko votys ir labai pagerėjo bendra savijauta. Nos prieš tai buvo ilgai gydyta antibiotikais ir kitais vaistais.

Svarbu paminėti, kad bet koks lėtinės ligos gydymas - tai labai kruopštus gydytojo ir paciento bendras darbas. Gydytojas turi nustatyti ligos priežastį ir taikyti tikslius ir veiksmingus gydymo būdus. Pacientas tuo tarpu turi sąžiningai laikytis gydytojo nurodymus. Tik bendradarbiaujant galima visiškai pasveikti. Nes atopinis dermatitas, kaip ir dauguma odos ligų - lėtines.