Dėlės

Hirudoterapija (lot. hirudina - dėlė) - tai sveikatinimo tikslais naudojamas alternatyvios medicinos metodas.

Dėles gydymui žmonės naudojo nuo neatmenamų laikų. Tai amžių patikrintas metodas. Nors dėlės gali pasirodyti archajiška priemonė, bet ištikrųjų jos naudojamos ir šiais laikais ir, beje, labai plačiai. FDA (JAV maisto ir vaistų agentūra) 2004 metais medicinines dėles pripažino kaip vieną efektyviausių gydymo metodų. Ypač dažnai šiuo metu dėlės taikomos JAV po plastinių operacijų.

Medicininė dėlė - tai gamtos sukurtas gyvas farmacijos fabrikas. Dėlės, skirtingai nuo daugelio vaistų, neturi nepageidautinų pašalinių poveikių, nekenkia virškinimo ir nervų sistemai.

Dėlė sugeba sintezuoti daugybę biologiškai aktyvių medžiagų ir teigiamai veikia visą žmogaus organizmą (gerina miegą, apetitą, kelia nuotaiką, normalizuoja medžiagų apykaitą ir imunitetą). Dėlių įpurkštos veikliosios medžiagos veikia analgetiškai, turi priešuždegiminį, antikoaguliantinį poveikį, stimuliuoja imunitetą. Į žmogaus kraujotakos sistemą dėlė įpurškia veikliųjų medžiagų, kurios stimuliuoja visų organizmo sistemų funkcijas, atstato jų normalią veiklą. Tokioms medžiagoms priskiriama: hialuronidazas, hirudinas, eglinai, gamtinės liposomos ir kt. Seilės pasižymi ir antibakteriniu poveikiu. Po procedūros su dėlėmis normalizuojasi kraujotaka audiniuose, papildomai kraujas praturtinamas deguonimi.

Procedūrų skaičius ir medicininių dėlių kiekis parenkamas individualiai kiekvienam žmogui, priklausomai nuo amžiaus, susirgimo pobūdžio, vartojamų vaistų kiekio. Medicininės dėlės poveikis kiekvienam žmogui taip pat yra individualus ir skirtingas.

Medicinines dėles praktiškai galima taikyti visose medicinos srityse:

Kardiologijoje dėlės taikomos sergant arterine hipertenzija, stenokardijos poinfarktine kardioskleroze, esant širdies kraujagyslių nepakankamumui, stambiųjų kraujagyslių trombozei, migreninių priepuolių likvidavimui ir t. t.

Dermatologijoje dėlė išsiurbia šunvočių, piktvočių, pūlinių turinį. Esant odos ir poodinių audinių sukietėjimui, apatinių galūnių varikozei dėlė siurbdama likviduoja trombus, nereikalingas medžiagas. Moksliškai įrodytas alerginio dermatito gydymas dėlėmis.

Ginekologijoje dėlė dedama esant uždegiminiam procesui, nevaisingumo priežasčių pašalinimui.

Mikrochirurgijoje - autotransplantacijos metu ir po jos - geriau gyja žaizdos.

Medicininės dėlės sėkmingai dedamos esant neuritui, ūžimui ausyse, otitui ir kitais atvejais.

Dėlėmis galima gydyti ūmų ir lėtinį hemorojų.

Dėlės sėkmingai taikomos reabilitacijai po traumų, operacijų, gydymo efektui sustiprinti, sergant lėtinėmis potrauminėmis ligomis.

Dėles tikslinga taikyti, jei netoleruojami cheminiai vaistai.

Vietiškai dėlės efektyviai padeda sergant sąnarių ligomis.

Tikslinga dėles taikyti profilaktiškai įvairių susirgimų atvejais.

Praktiškai hirudoterapijos procedūra trunka apie valandą. Jos metu galima tiesiog gulėti, skaityti knygą, klausytis muzikos ar kitaip atsipalaiduoti.

Pacientės atsiliepimas apie procedūrą su dėlėmis:

"Gydytojo rekomenduotas hirudoterapijos seansas iš pradžių atrodė senamadiškas ir nepriimtinas. Susipažinusi su daugiau informacijos, kur buvo aprašomas vien teigiamas dėlių poveikis, ryžausi procedūrai. Iš pradžių buvo nejauku dėl mano pradinio ne itin teigiamo nusiteikimo šios procedūros atžvilgiu. Ištikrųjų nebuvo pagrindo būkštavimams. Procedūra neskausminga, viskas sklandžiai organizuota. Teigiamą poveikį pajutau po pirmo karto – mažiau šalo rankos ir kojos, atsirado daugiau energijos."