Konsteliacija

Konsteliacija - vienas iš pačių progresyviausių praktinės psichologijos metodų, naudojamas plataus problemų spektro sprendimui, įvairiose žmogaus gyvenimo srityse: psichologinės gerovės ir sveikatos, santykių su artimaisiais, darbo ir mokymosi problemų klausimai ir kt. Konsteliacija – tai savęs pažinimo menas.

Šis metodas leidžia atrasti ryšį tarp to, kas vyksta žmogaus gyvenime ir jo šeimos, giminių, protėvių gyvenimuose; nustatyti tarpusavio ryšius tarp žmonių, įvykių, aplinkos ir jų įtakos žmogaus likimui. Taikant konsteliacijų metodą, per trumpą laiką įmanoma atrasti problemų kilmę ir transformuoti savo gyvenimą norima kryptimi. Konsteliacija – tai koncentruotos energijos perskirstymas taip, kad ji tekėtų per žmogaus gyvenimą be jokių trikdžių, stabilizuodama visas gyvenimo sritis, kuriose buvo disbalansas.

Paprastai žmonės kreipiasi į konsteliacijos, kai jaučia, jog jiems reikalingas gilesnis požiūris į situaciją arba, kad jų klausimas/problema neišsispręs 'įprastais' metodais. Sąmoningos ir nesąmoningos psichikos dalių santykis metaforiškai vadinamas ledkalniu, kurios viršūnė ne daugiau kaip 1/10 dalies kyšo iš vandens (sąmonė), o visa kita yra paslėpta po vandeniu (pasąmonė). Konsteliacijos kreipiasi būtent į pasąmoninį lygį. Šio metodo pagalba mes galime apšviesti dalį tos tamsios srities, pamatyti mūsų reakcijų priežastis, įsisąmoninti paslėptas galimybes. Konsteliacija – tai koncentruotos energijos perskirstymas taip, kad ji tekėtų per žmogaus gyvenimą be jokių trikdžių, stabilizuodama visas gyvenimo sritis, kuriose buvo disbalansas.