Osteopatija

Osteopatija yra itin efektyvi manualinės terapijos rūšis. Gydytojas osteopatas, remdamasis kūno fiziologijos, anatomijos ir biomechanikos principais ir išugdęs gebėjimus rankomis jausti audinių ir organų būklę, jų šilumos skirtumus, padėtį, paslankumą bei judrumą kitų organų atžvilgiu, ieško pirminės probleminės vietos, bandydamas suprasti, kodėl būtent tokie yra iškilę simptomai. Suradus problemą, tam tikromis technikomis atlieka pakenktos zonos atstatymą. Korekcijos metu sumažinamas susidaręs spazmas, atstatomas audinių paslankumas, mityba, kraujo pritekėjimas, nutekėjimas, pagerinama nervų sistemos veikla.

Gydymo metu svarbu padėti žmogaus kūnui pasiekti kuo didesnę pusiausvyrą – būklę, kai sumažėja susidariusi įtampa, atsipalaiduoja audiniai ir įsijungia vidiniai savireguliaciniai procesai, padedantys išlaikyti balansą, pasiekti struktūrų atsipalaidavimo ir simptomų išnykimo.

Pagal žmogaus kūno vientisumo koncepciją, kurią propaguoja holistinė medicina, liga sukelia atskirų organų ar jų sistemų struktūrinius pakitimus. Struktūriniai pakitimai veda prie funkcinių sutrikimų, o šie savo ruožtu sukelia tolimesnius struktūrinius organų ar jų sistemų pakitimus. Nutraukti šį uždarą ratą ir atstatyti normalų struktūrinį - funkcinį santykį galima osteopatijos pagalba. Osteopatija žiūri į žmogų kaip į vientisą struktūrą bei visumą, susidedančią iš įvairių tarpusavyje susijusių organizmo sistemų.

Osteopatijos metodu galima spresti ne tik atramos judamojo aparato veiklos sutrikimus, bet ir vidaus organų funkcinius ir struktūrinius sutrikimus, taip pat reguliuoti psichoemocinę bei psichosomatinę būklę.

Osteopatija rekomenduojama, kai patiriami:

- skausmai sąnariuose, stubure (osteochondroze), tarpslankstelinės išvaržos;

- radikaliniai skausmai (lėtiniu ir poūmiu periodu);

- judamojo atramos aparato skausmai ir jo funkcijų sutrikimai po operacijų ir traumų;

- tarpšonkaulinė neuralgija;

- galvos skausmai;

- pseudokardija;

- neurozės;

- nemiga;

- galvos svaigimas;

- funkcinė hipertenzija, hipotenzija.